Technologie związane z Jvm, głównie Java i pokrewne ;)
Właśnie minął kolejny miesiąc blogowania. Trochę liczb, trochę przemyśleń. Jak zwykle zaczynamy od liczb! :) Zapraszam!
Dzisiejszy wpis będzie dotykać kolejnego bardzo ważnego elementu programowania, dziś porozmawiamy sobie o pętlach w Javie! Z pętlami w Javie mamy do czynienia niemalże na każdym kroku, warto je dobrze poznać i zrozumieć 😊
Tablica w Javie jest strukturą danych, która przechowuje w sekwencyjnej kolejności, określoną liczbę elementów. To taka sucha definicja prawda? Lepiej wyobrazić to sobie na konkretnych przykładach!
W poprzednim wpisie, zapoznaliśmy się ze strukturą programów pisanych w Javie, wiemy o co chodzi z pakietami oraz klasami i obiektami. W dzisiejszej lekcji poznamy podstawowe instrukcje sterujące IF oraz SWITCH.
Dziś jak nazwa wpisu wskazuje porozmawiamy sobie o trzech rzeczach, pakietach, klasach, oraz o podstawowych typach danych. Tematy same w sobie są dość obszerne, i gdyby skupić się na detalach, na każdy z tych tematów można by poświęcić osobny wpis ( lub kilka wpisów ). W tym wpisie postaram się skupić na najważniejszych rzeczach związanych z każdym tematem. Zaczynamy!
Właśnie minął pierwszy miesiąc mojego blogowania! TechnologicznaSowa ma właśnie jeden miesiąc. Bez większego obwijania w bawełnę przechodzimy do podsumowania!
W poprzednim wpisie, omawialiśmy instalację JDK oraz poprawne ustawienie zmiennych środowiskowych. Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze tylko IDE na naszej maszynie, aby można zacząć w pełni przygodę z programowanie. Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem, oraz uruchomimy nasz pierwszy program napisany w Javie!
W momencie kiedy mamy już omówione wybrane JDK oraz IDE z jakich będziemy korzystać podczas kursu, przyszła pora na ich instalację na naszej maszynie. Jednym słowem kończymy powoli wstęp teoretyczny i przechodzimy dużymi krokami do tematów które interesują nas najbardziej
Dzisiejszy wpis jest kontynuacją tematu o niezbędnych narzędziach, które są niezbędne dla każdego programisty. Poprzedni wpis mówił o JDK (Java development Kit), dziś natomiast poruszymy temat IDE. Zaczynamy!
Dzisiejszy wpis został poświęcony niezbędnym narzędziom, które potrzebne będą do rozpoczęcia swojej przygody z programowaniem w Javie. Java stoi dziś w bardzo ciekawym miejscu, dlatego niektóre z wyborów nie są do końca takie oczywiste Omówię również znaczenie podstawowych skrótów językowych ze świata programowania. Zaczynamy!
Hej! Ja jestem Arek, i chciałem Cię serdecznie powitać na TechnologicznejSowie! TechnologicznaSowa to blog programistyczno/technologiczny na którym będę dzielić się z tobą moją wiedzą z zakresu programowania. Skupiać się będę na Javie oraz ogólnych aspektach dotyczących zawodu programisty, czystego kodu czy wzorcach projektowych które są uniwersalne – niezależne od języka w którym piszemy. Więcej na temat mojej motywacji do założenia tego bloga możesz przeczytać w manifeście.
Technologie związane z Jvm, głównie Java i pokrewne ;)
Wiele lat temu (no może nie tak wiele 😉) gdy rozpoczynałem moją przygodę z programowaniem, nie potrafiłem nic. Jak każdy na początku swojej drogi.
Sporo się nauczyłem od momentu napisania pierwszego programu typu „Hello World!”, od których zaczyna niemal każdy programista 😊 Na swej drodze zawodowej spotkałem wielu wspaniałych ludzi którzy pomogli mi stać się lepszym programistą. Za co bardzo im dziękuję. Wielu z tych osób nigdy nie spotkałem, były to osoby które dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi w Internecie, na blogach, forach czy na YouTube.
W podziękowaniu chciałbym teraz przekazać cząstkę tego wszystkiego od siebie. Dostarczyć wysokiej jakości treści, oraz wsparcie dla osób którzy planują rozpocząć swoją przygodę z programowaniem!
To przyświecało mi podczas tworzenia TechnologicznejSowy. Aby dzielić się z innymi wiedzą 🙂