Technologie związane z Jvm, głównie Java i pokrewne ;)
Dziś porozmawiamy sobie o narzędziu które nazywa się Maven - czym jest, jak możemy go wykorzystać w naszych projektach, dlaczego to narzędzie jest tak ważne przy tworzeniu projektów które są bardziej skomplikowane niż prosty Hello World - W kolejnym wpisie postaram się przedstawić prosty projekt w taki sposób żeby to wszystko nie przerażało adeptów programowania - dziś zajmiemy się teorią :)
Miesiąc bardzo ospały jednak rekordowy miesiąc pod względem newsletteru :) Zapraszam do podsumowania! :)
Kontynuacja pracy z plikami - w poprzednim wpisie omówiliśmy jak zrobić zapis do pliku, dziś zajmiemy się odczytem. Podobnie jak przy zapisie mamy wiele opcji do wyboru ;)
Dziś popracujemy sobie z plikami! Temat wcale nie jest taki oczywisty - Java udostępnia nam wiele możliwości aby zapisać dane do pliku. Postaram się omówić najczęściej używane opcje oraz różnice między nimi. Zaczynamy!
Refaktoryzacja - czyli w prostych słowach małe sprzątanie oraz porządkowanie :) Tym razem TechnologicznaSowa przeszła delikatną refaktoryzację. Zapraszam na mały update z życia małego bloga!
Jestem w szoku! To był rekordowy miesiąc pod względem działalności bloga! Dziękuję bardzo! Zapraszam do podsumowania!
Dlaczego większość projektów pobocznych nigdy nie została dokończona? Kojarzysz tą sytuację w której twój projekt poboczny nigdy nie wyszedł poza fazy planowania? Lub siedzi w repozytorium miesiące lub całe lata z jednym commitem, lub jest ukończony w 80%? Brzmi znajomo? No to dziś pora pogadać na ten temat, i jak sobie poradzić z problemami żeby wydać nasz projekt! :)
Hej! Dziś pogadamy sobie na temat tego jak uczyć się programowania. W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do wiedzy - dodatkowo w różnej postaci, książki, darmowe kursy w sieci, kursy w postaci video, płatne szkolenia czy też mega drogie bootcampy. Co warto? Czego unikać?
Jednym z często zadawanych pytań przez osoby które dopiero zaczynają się uczyć Javy, są pytania dotyczące w kontekście aplikacji desktopowych z wykorzystaniem JavyFX lub Swinga. Temat jest mi wyjątkowo bliski - przez pierwsze 3 lata komercyjnego programowania w Javie, tworzyłem system desktopowy 😊 Dziś porozmawiamy sobie na te tematy 😊
Hej! Dziś chciałbym wam przedstawić projekt nad którym pracuje po godzinach! A w zasadzie to w przerwach między pracą/życiem oraz blogiem 😉
Pół roku blogowania Musze powiedzieć że właściwie to czuje się jakbym zaczął wczoraj! Naprawdę fajne uczucie gdy się widzi jak blog zapełnia się treściami! Zaczynamy podsumowanie!
Dziś trochę mała odskocznia od standardowych backendowych tematów. Porozmawiamy sobie o stosunkowo nowym frameworku do tworzenia aplikacji mobilnych ze stajni Google. Framework jak tytuł wskazuje nosi nazwę Flutter.
Koniec wakacyjnej przerwy! Ten artykuł miał zostać opublikowany ponad tydzień temu – ale wiecie jak to jest z wakacjami 😉 czasem po prostu trzeb a zluzować troszkę! Ale wracam z naładowanymi bateriami! Dziś zajmiemy się implementacją QuickSortu!
QuickSort jest jednym z bardziej popularnych algorytmów sortowania. Wykładowcy bardzo lubią nim męczyć studentów ;) Dziś poznamy teorię z nim związaną .
Whoa! 5 miesięcy blogowania zleciało jak jeden dzień! Jak to po każdym miesiącu przystało, czas na małe podsumowanie! Jak zwykle zaczynamy od Google Analytics!
Technologie związane z Jvm, głównie Java i pokrewne ;)
Wiele lat temu (no może nie tak wiele 😉) gdy rozpoczynałem moją przygodę z programowaniem, nie potrafiłem nic. Jak każdy na początku swojej drogi.
Sporo się nauczyłem od momentu napisania pierwszego programu typu „Hello World!”, od których zaczyna niemal każdy programista 😊 Na swej drodze zawodowej spotkałem wielu wspaniałych ludzi którzy pomogli mi stać się lepszym programistą. Za co bardzo im dziękuję. Wielu z tych osób nigdy nie spotkałem, były to osoby które dzieliły się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi w Internecie, na blogach, forach czy na YouTube.
W podziękowaniu chciałbym teraz przekazać cząstkę tego wszystkiego od siebie. Dostarczyć wysokiej jakości treści, oraz wsparcie dla osób którzy planują rozpocząć swoją przygodę z programowaniem!
To przyświecało mi podczas tworzenia TechnologicznejSowy. Aby dzielić się z innymi wiedzą 🙂