Złamałem Single Responsibility Principle – Co mi grozi, co dalej?

Single Responsibility Principle (Zasada Pojedynczej Odpowiedzialności) jest z pozoru prostą zasadą. Z doświadczenia wiem, że może ona powodować dużo problemów zarówno osobom doświadczonym jak i nowicjuszom.

SRP nie jest zasadą tak jak na przykład zasady z fizyki. Gdy upuszczę widelec ze stołu to wiem co się z nim stanie. Jakie prawa/zasady się tu aplikują? W przypadku SRP nie mam takiej pewności. Czy mogę ją łamać? Czy są jakieś odstępstwa?

Dziś pokażę Ci jak patrzyć na SRP z trochę innej strony. Kiedy się nią przejmować, a kiedy nie. Oraz co najważniejsze jak sobie radzić w sytuacji gdy powinniśmy zareagować. 

W dzień Senior Big Data Architect | Lead Developer | Software Developer w firmie Future Processing, w nocy śpi. Ponad 10 lat doświadczenia w zakresie wytwarzania oprogramowania w różnych technologiach oraz domenach, również w takich, w których nikt nie chciał pracować. Jak trzeba usunąć problem w dowolnej dziedzinie to wiesz do kogo dzwonić :) Zafascynowany rozwojem technologii związanej z przetwarzaniem danych a w szczególności tworzeniem rozwiązań z rodziny Big Data. Prelegent oraz organizator licznych wydarzeń, których głównym celem jest dzielenie się wiedzą oraz krzewienie potrzeby stosowania dobrych praktyk, w celu maksymalizacji jakości wytwarzanego produktu. Współorganizator Wakacyjnych Praktyk w Future Processing oraz prowadzący przedmiot na Politechnice Śląskiej „Tworzenie Oprogramowania w Zmiennym Środowisku Biznesowym”.
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Comments are closed.