Let’s Code 2018 – hackathon by Sii Polska

Let’s Code to ogólnopolski, nocny 🌘 hackathon. Organizowany jest przez firmę Sii w dniach 17-18 listopada 2018. Co ciekawe, wydarzenie odbywa się równocześnie w 8 polskich miastach: Gdańsk, Wrocław, Poznań, Karków, Lublin, Łódź, Katowice i Rzeszów.

Piąta edycja Let’s Code zaplanowana jest na 24 godziny, z czego 20 godzin będzie przeznaczone na prace zespołów. Celem zespołów biorących udział w hackathonie jest stworzenie aplikacji, która dotyczy jednego z trzech obszarów tematycznych:

  • aplikacja biznesowa,
  • aplikacja dotycząca pasji lub lifestyle’u,
  • aplikacja odpowiedzialności społecznej.

Nagrody

Na etapie lokalnym nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest zestaw Lego Mindstorms.

Dodatkowo 3 pierwsze drużyny na poziomie lokalnym przechodzą do ogólnopolskiego finału gdzie nagrodą główną jest 10 000 zł. 💵 Ten etap to głosowanie online trwające przez 5 dni.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie jury, w którego skład wchodzą specjaliści związani z biznesem, programowaniem i zarządzaniem projektami.

Jak wziąć udział?

Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy, wystarczy do 9 listopada 2018 zarejestrować drużynę za pomocą formularza dostępnego na stronie wydarzenia. Pamiętaj, że zespół musi składać się z minimalnie 2 do maksymalnie 4 osób.

Let’s Code 2018

Udział w hackathonach to nie tylko walka o nagrody. Dla mnie to głównie dobra zabawa, możliwość wykorzystania nowych technologii, forma usprawniania współpracy oraz sprawdzenie się w roli „sprzedawcy swojego pomysłu„. Jakiś czas temu podsumowałem swój udział w kilku podobnych wydarzeniach – Hackathon – Lessons Learnt – w artykule znajdziesz kilka porad, które warto zastosować przed oraz w trakcie maratonu programistycznego.

Podsumowując Let’s Code 2018:

Na zakończenie zachęcam Cię do obejrzenia krótkiej relacji z Let’s Code 2016.

Na co dzień programujący CTO w Emphie Solutions. Projektuje, tworzy oraz wdraża rozwiązania oparte o ekosystem JavaScript. Rozwija swoje umiejętności z zakresu Cloud / DevOps / SRE. Fascynat programowania, architektury, chmury i dobrych praktyk w szerokim ujęciu. Na temat technologii publikuje materiały w ramach projektu DevEnv, którego jest założycielem.
PODZIEL SIĘ