Lista filmów

LibGDX Dla Zielonych - 01 - Wprowadzenie

Dobrowolne wsparcie mojej działalności: http://www.javadevmatt.pl/wsparcie/ FB: https://www.facebook.com/javadevmatt (PL) LibGDX Dla Zielonych - 01 - Wprowadzenie Co powinieneś potrafić, by zacząć pracę jako programista? Uporządkowałem te informacje w mojej książce: - http://www.juniordeveloper.pl/ Szukasz promocji na kursy i książki? - http://bit.ly/2p9HfhT

webMASTAH.podcast #2 - o standardach kodowania i pogoni za doskonałością własnego kodu

http://webmastah.pl - webMASTAH.podcast #2 - o standardach kodowania i pogoni za doskonałością własnego kodu 00:00 - Standardy kodowania - czy ułatwiają czy utrudniają nam życie? Czy są w ogóle potrzebne? Czy nie jest to zwyczajny przerost formy nad treścią? 13:10 - "perfekcjonizm" - o dziwnej przypadłości dotykającej developerów czyli pogoni za doskonałością własnego kodu. Czy ma to wpływ na wydajność i jakość kodu? Jaki? Czy jest to dobre czy złe? Kiedy warto powiedzieć sobie "dość"?

webMASTAH.podcast #1 - o jakości kodu i czy PHP stał się "prawdziwym" językiem?

http://webmastah.pl - webMASTAH.podcast #1 - o jakości kodu i czy PHP stał się "prawdziwym" językiem? 00:00 - Jakość kodu vs czytelność kodu vs wiedza czytającego 20:40 - Czy PHP stał się "prawdziwym" językiem?

Rentowna strona ecommerce przy 20 użytkownikach dziennie

"Rentowna strona ecommerce przy 20 użytkownikach dziennie" - Łukasz Bieniek, dobrawizytowka.pl Postaram się przedstawić co należy robić, aby bez konieczności generowania wielkiego ruchu na stronie wypracowywać zysk. Będę chciał udowodnić, że można sprzedawać bez SEO, SEM i innej reklamy CPC i CPM. Trochę nie zgodzę się z teorią lejka wytykając jej mankamenty, które pojawiają się w praktyce. I przedstawię swoją alternatywę. W sumie pokaże jak wydusić max. z użytkownika, który staje się klientem witryny.

Spodek 2.0 #9

Spodek 2.0 #9 - realizacja MaxGodek.com

Marketingowy geniusz Lady GaGi

"Marketingowy geniusz Lady GaGi" - Dominik Szarek - webshake.tv Krótka opowieść o tym, jak dziewczyna z rocznika '86 w dwa lata sprzedała 8 mln albumów i 15 mln singli, zdobyła m.in. dwie nagrody Grammy i jako pierwsza artystka w historii przekroczyła miliard wyświetleń swoich klipów na YouTube :) a najprościej: Lady GaGa - geniusz marketingu i perfekcyjnie zarządzana marka. Kulisy jej sposobów na angażowanie fanów itp.

O sklepie poza sklepem. Gdzie rozmawiają o Twoim sklepie i czemu nie u Ciebie?

"O sklepie poza sklepem. Gdzie rozmawiają o Twoim sklepie i czemu nie u Ciebie?" - Arvind Juneja, inflavo.pl

Pozyskiwanie inwestora na przykładzie ServeCloud.pl

"Pozyskiwanie inwestora na przykładzie ServeCloud.pl" - Tomasz Kozłowski, servecloud.pl Jak rozmawiać z inwestorem, co przygotować, co robić, czego nie robić, na co uważać.

Jak skutecznie budować zaufanie w małej firmie

"Jak skutecznie budować zaufanie w małej firmie" - Bartek Popiel, bartekpopiel.pl Głównie zasady dotyczące: - co umieszczać na stronie www - dlaczego warto się przyznawać do swoich porażek - jak wykorzystać opinię klientów i case studies - dlaczego warto umieszczać różne treści: teksty, video, podcasty - jak zbudować grupę mastermind i wzajemnie pomagać sobie w rozwoju biznesu

Nozbe.com - droga do produktywności przez startupowanie

"Nozbe.com - droga do produktywności przez startupowanie" - Michał Śliwiński, nozbe.com Droga moja i mojego startupu Nozbe - od nauki metodyki GTD - Getting Things Done, zwiększającej produktywność i organizację oraz motywację, poprzez stworzenie narzędzia do tej metodyki i pokazanie go światu, który teraz chętnie go używa nie tylko przez WWW, ale również na iPhone i iPad, do powrotu do Polski i ewangelizacji produktywności w Polsce.

Jak optymalizować bazy danych w aplikacjach internetowych. Na przykładzie PostgreSQL

"Jak optymalizować bazy danych w aplikacjach internetowych. Na przykładzie PostgreSQL" Wojciech Bublik

Skalowalna architektura na przykładzie soccerway.com

"Skalowalna architektura na przykładzie soccerway.com" - Adam Brodziak - Tech.Spodek 2.0 #1

Luźne przemyślenia na temat budowania wartości przedsiębiorstw

"Luźne przemyślenia na temat budowania wartości przedsiębiorstw" - Wojciech Apel, 3s.pl Najbardziej rentownym przedsięwzięciem jest budowanie samych rentownych przedsiębiorstw - to prawda opisujące współczesną gospodarkę, a zwłaszcza branże medialną, internetową i telekomunikacyjną. Ale jak określać i oceniać wartość przedsiębiorstwa? Jak ją tworzyć? Czy rozwijać własny biznes, wykorzystując nie tylko serwery, routery i łącza, ale przede wszystkim kapitał? Jak wchodzić w relacje z inwestorami finansowymi, dbać o swoje interesy i na tym nie tracić? To wszystko trudne pytania, na które nie podam odpowiedzi, ale mam nadzieję, że moje przemyślenia będą inspiracją, aby młode osoby zaczęły je sobie zadawać już na początku własnego biznesu, a nie wtedy, gdy będzie za późno.

Jak pokochać poniedziałki?

"Jak pokochać poniedziałki?" - Dominik Szarek, Webshake.tv Postaram się na własnym przykładzie (i nie tylko) pokazać co robić, by być w 100% zadowolonym ze swojej pracy i z utęsknieniem wyczekiwać kolejnego dnia w biurze. 22 czerwca | spodek 2.0

Niższy koszt zakupu nowego samochodu dzięki wykorzystaniu socialshopping

"Niższy koszt zakupu nowego samochodu dzięki wykorzystaniu socialshopping na przykładzie serwisu flotowo.pl" - Konrad Krupa