.NET, C#, Angular, TypeScript
Nie raz podczas konsultacji pytacie mnie, jak można zobaczyć Azure DevOps "w akcji". W szczególności chodzi Wam o sekcję Boards, zarządzanie zadaniami oraz sprintami. Dzisiaj mam dla Was wskazówkę, jak sami możecie skorzystać z demo. W ramach prac na Kursem Azure DevOps (jeśli jeszcze nie wiecie co to - zapiszcie się koniecznie do newslettera) potrzebowałam……
Ostatnio w pracy natknęłam się na problem. Miałam wysłać zapytanie GraphQL z różnymi parametrami, w celu sprawdzenia, czy jest zwracana odpowiednia odpowiedź (lista z jednym elementem). W sumie miałam do wysłania około 200 requestów. Robić to na piechotę? Nie było szans. Więc zerknęłam, co umożliwia nam stary dobry Postman. Postman - Collections Kiedyś w ramach……
To już kolejna edycja konferencji 4developers, w której wzięłam udział. Tym razem była to edycja wyjątkowa, bo zdalna! Standardowo składała się z kilku ścieżek, ale dla odmiany trwała kilka dni. Nie miałam możliwości uczestniczyć codziennie w prelekcjach, aczkolwiek jeszcze 2 tygodnie od zakończenia konferencji były dostępne nagrania (tylko dla zarejestrowanych uczestników). Poniżej przedstawiam kilka ciekawych……
Dzisiaj zamiast wpisu tekstowego wyjątkowo będzie wideo. Nagranie wywiadu, który przeprowadził ze mną Krystian Brożek w ramach inicjatywy IT Kwadrans. Będzie o meetupach, juniorach, open source, mentoringu, Kursie Azure DevOps, MVP, a także o tym, czemu koszulka prowadzącego pasuje do mnie idealnie 😀 https://www.youtube.com/watch?v=9fWPU1nI2qA
Opis problemu Załóżmy, że mamy repozytorium na Azure DevOps. Mamy do niego zdefiniowany Build pipeline Dodatkowo mamy też Release pipeline z dwoma środowiskami: TEST i PROD. Na tablicy z zadaniami mamy Task: Z poziomu taska tworzymy branch (lub ewentualnie dodajemy link do już istniejącego). Kolejne kroki są proste - robimy zmiany w kodzie, wrzucamy commita,……
Jakiś czas temu w projekcie DevAdventCalendar, którym kieruję, był błąd. Gdy ktoś wrzucał na sociale link http://www.devadventcalendar.pl lub wysyłał go w Messengerze, to nieodpowiednio skalowała się grafika w podglądzie linku inicjatywy: Nie był to błąd krytyczny, więc stworzyłam odpowiedni Issue na GitHubie i zostawiłam temat. Open Graph Możecie się zastanawiać, co to jest to magiczne……
Często na GitHubie w opisach projektów można zobaczyć Badge - odznaki pokazujące status builda, pokrycia kodu, status testów i innych rzeczy. Przykładowo w repozytorium Microsoft Bot Framework SDK .NET można zobaczyć następujące badge: Jak widać, odzwierciedlają one całkiem sporo różnych informacji. W ramach projektu open source DevAdventCalendar również dodaliśmy różne badge: Do wygenerowania takich odznak……
Ostatnio pisałam o tym, jak skonfigurować odpowiedni Board Process dla serwisu Boards naszego projektu. Dzisiaj czas na konkrety dotyczące tworzenia tablic i zarządzania zadaniami. Work items Jest to widok listy wszelkich elementów, które będziemy trzymać na naszej tablicy z zadaniami. Można tworzyć różne typy takich elementów: User Story Dla przykładu wymyślę jakąś funkcjonalność: rejestracja użytkownika……
W ramach urlopu i siedzenia w domu postanowiłam zaprogramować coś ciekawego w celu poszerzenia swoich umiejętności dotyczących m.in. .NET Core i Web API. Tak powstał pet projekt MyNozbe oparty na Nozbe (aplikacji do zarządzania zadaniami - standardowo udostępniam Wam link afiliacyjny). W trakcie programowania natknęłam się na ciekawy problem, którym chciałam się z Wami podzielić.……
Jakiś czas temu pisłam na temat innych serwisów Azure DevOps - Repos i Pipelines. Dzisiaj czas na Boards i konkretny problem ustawienia procesu dla naszego projektu. Po wejściu w zakładkę Boards automatycznie otwiera się lista Work items. Będą tam wypisane wszystkie elementy, które utworzymy. Na razie nie mamy tam nic. Gdybyśmy chcieli utworzyć nowy element,……
To już niestety ostatni wpis z cyklu pod patronatem Objectivity. Tematyka testów SQL mnie bardzo zainteresowała, więc chcę się jeszcze tym aspektem mojej pracy z Wami podzielić 🙂 Testy SQL Pisząc aplikację zwykle piszemy testy. Raczej nie muszę wyjaśniać po co 🙂 Czy tworząc różne procedury lub funkcje na bazie danych też sprawdzamy ich poprawność……
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Tydzień temu pisałam o czatach, kanałach i zespołach. Dzisiaj napiszę o części związanej z rozmowami i nagraniami. Bezpośrednie połączenie na czacie W…
Od dłuższego czasu obowiązuje praca zdalna, a część osób próbuje się odnaleźć wśród różnych produktów ułatwiających zdalną komunikację. Postanowiłam więc zrobić kilka wpisów na temat narzędzia Microsoft Teams, z którego korzystam na co dzień. Jest nawet specjalna oferta (darmowa) dla szkół! No i jest dostępna wersja polska oprogramowania. Microsoft Teams ma do wyboru wersję online,…
Ostatnio pisałam o podstawach Cake. Dzisiaj czas na nowy projekt wykorzystujący Cake do uruchamiania skryptów np. az-cli. Stworzyłam na GitHubie specjalne repozytorium, z którego możecie korzystać. Jeszcze zanim zaczniemy, upewnijcie się, że macie zainstalowane Azure CLI oraz npm. Dodatkowo polecam też wtyczkę markdownlint do VSCode – przydaje się podczas pisania dokumentacji z użyciem składni markdown.…
Natknęłam się na Cake w ramach deploymentu botów w pracy. Cake pozwala pisać build skrypty w C#. Więc zamiast ręcznie uruchamiać skrypty, albo bawić się Powershellem, można je zaprogramować w znanym mi języku. Co lepsze, można stworzyć repozytorium i w nim trzymać cały kod związany z deploymentem. Pliki Cake mają rozszerzenie .cake Cake działa zarówno…