C#, JavaScript
W ostatnim czasie udało mi się przerobić całkiem fajny tutorial na Kaggle.com, który uczy podstaw machine learning na przykładzie pasażerów Titanica i przewidywania, którzy mieli szansę na przetrwanie. Tutorial nazywa się Titanic: Machine Learning from Disaster i pozwala on na przejście całego procesu od przetworzenia zbioru danych do uzyskania wyników, które możemy wysłać na serwer Kaggle w …
Jeśli używamy Gita na pewno znamy polecenie git log które to wyświetla nam historię zmian w repozytorium. Jednak polecenie to ma pewną ciekawą możliwość, którą daje nam przełącznik -L. Mianowicie wówczas możemy podać nazwę metody oraz nazwę pliku i wyświetli nam się cała historia, ale dotycząca zmian w tej konkretnej metodzie. Jest to naprawdę wygodne, …
Webscraping – co to takiego? Jest to proces automatycznego pobierania stron internetowych i wyciągania z nich interesujących nas informacji. Ponieważ dzieje się to automatycznie zajmuje to oczywiście mniej czasu niż gdybyśmy to chcieli zrobić ręcznie. Od czego zacząć? Najważniejsze co musimy zrobić chcąc skorzystać z danych umieszczonych na jakiejś stronie to upewnienie się, że jej …
Dzisiaj taki dość przyjemny temat na niedzielny wieczór. Mianowicie o tym co lubię robić, kiedy mam chwilę czasu i chęć na poćwiczenie umysłu. Otóż moim ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka a algorytmy to jedna z rzeczy, które najbardziej mnie interesowały na studiach. Niestety w pracy w tym momencie nie wykorzystuję zbytnio tych „algorytmów akademickich”, …
Jednym z podstawowych wyzwań jakie stoją przed data scientistami jest odpowiednia analiza zbiorów danych. Czasami takimi rzeczami zajmują się data analyst, ale jednak dla obu specjalności wiedza o tym jak postępować ze zbiorami danych jest bardzo ważna. Po pierwsze przydaje się wiedza biznesowa na temat danych z jakimi ma się do czynienia, po to by …
Kiedy zastanawiałam się nad tematem aplikacji na konkurs „Daj się poznać”, znalazłam stronę o której już tutaj wspominałam – kaggle.com. Jest tam wiele różnych zbiorów danych a także konkursów, gdzie można stawać w szranki z innymi. Przedmiotem jednego z takich konkursów był taki, który wybrałam na realizację w ramach „Daj się poznać” – „Partly Sunny with …
Ostatnio w czasie kursu o którym wspomniałam w poprzednim wpisie – Dataquest miałam okazję zapoznać się narzędziem jakim jest Jupyter. Jest to środowisko często używane w świecie data science. Mamy w nim do dyspozycji konsolę w której możemy wywoływać kolejne komendy, ale jest to dość rozbudowana konsola przypominając raczej rich text editor. W wersji online wygląda …
Niby druga notka nie musi być w temacie konkursowym, ale jakoś tak mi dziś wyszło. Koniecznie chciałam napisać o pewnym nowym znalezisku jakie odkryłam w zeszłym tygodniu. Mianowicie po pierwsze artykuł „Building a data science portfolio: Storytelling with data”, który krok po krok opowiada jak zacząć przygodę z danymi i Pythonem. Genialny, tylko bardzo długi. …
Poprzednio pisałam o statystyce i Excelu, ale to co mnie interesuje najbardziej, to jednak programowanie. Dziś jednak będzie krótko, ponieważ temat, którego poznania się podjęłam jest naprawdę ogromny:) Dlaczego wybrałam Pythona nie R? Chyba już wspomniałam, iż zależało mi na tym, żeby to był język, który mogę wykorzystać też do czegoś innego. Zresztą w zeszłym …
Tak jak już wcześniej wspomniałam uczę się korzystając z programu Microsoft Professional Program Certificate in Data Science Pierwszy kurs Pierwszy kurs pt Data Science Orientation zawiera trochę informacji i wprowadzenia na temat tego co się będzie działo w programie oraz jak sobie zaplanować cały kurs by jak najwięcej z niego skorzystać i móc zrobić certyfikat na jego …
W komentarzu do postu na temat Live Unit Testing w nowym Visual Studio pojawiło się pytanie o porównanie go z dotCover. Musiałam zrobić małe rozeznanie, ponieważ przyznam, że dotCover niestety nie miałam okazji nigdy używać na codzień w pracy. Jednak jakiś czas temu się nim bawiłam. Zatem do rzeczy – owszem dotCover daje nam bardzo …
Witajcie w kolejnej części cyklu na temat nowości w Visual Studio.Poprzednie części cyklu znajdziecie tutaj: Co nowego w Visual Studio 2017 – część 1 Co nowego w Visual Studio 2017 – część 2 Co nowego w Visual Studio 2017 – część 3 Visual Studio wreszcie miało swoją premierę 7 marca, ale cykl na temat nowości …
Kiedy postanowiłam wystartować z tematem data science w konkursie nie bardzo wiedziałam od czego zacząć. Na pewno temat siedział mi w głowie od dawna, ale brakowało czasu, żeby się z tym na szerszą skalę zapoznać. Gdzieś na konferencjach zdarzyło mi się obejrzeć rożne ciekawe prezentacje z tym tematem związane, ale na tym sprawa się kończyła …
Tym razem konferencja odbyła się w Hali Stulecia, ponieważ organizatorzy zdecydowali się podwoić liczbę uczestników. Przyznam, że osobiście wolę trochę bardziej kameralne konferencje – dlatego też rok temu podobało mi się bardziej. Ale tylko jeśli chodzi o organizację. Merytorycznie było tak samo dobrze jak poprzednio. Żałuję, iż Boiling Frogs ma miejsce w zimie, ponieważ lokalizacja …
Jest 1 marca i tak samo jak dokładnie rok temu rozpoczął się konkurs „Daj się poznać” ? I tak jak rok temu zgłosiłam się w ostatniej chwili… Jednak tym razem z całkiem innych przyczyn. Generalnie nie miałam zamiaru się zgłaszać, ponieważ dobrze wiem jak wiele czasu i energii pochłania uczestnictwo i w tym roku postanowiłam zająć …