PHP, DevOps, Front-end
CAA czyli „Certification Authority Authorization” to mało znany rekord DNS, o którym ostatnio jest głośniej z powodu, że stał się obowiązkowy w procesie wystawiania certyfikatów SSL. O co tu chodzi i jak się do niego zabrać?
Co to jest rekord CAA w DNS? Jak go utworzyć? Jak sprawdzić wpisy CAA w DNS? O czym mówi rekord CAA wystawcom certyfikatów SSL?
Najlepsi eksperci, przedsiębiorcy, propagatorzy kultury DevOps w Polsce i na świecie, studenci oraz fani technologicznych nowinek - już po raz piąty spotkają się w Krakowie, aby wymieniać się doświadczeniami i pomysłami. Konferencja Atmosphere odbędzie się 16-17 maja w Hotelu Forum, a my przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną zniżkę.
Coroczny festiwal programistów dobiegł końca. Nie dziwcie się używaniu formy „festiwal”. Blisko 1800 uczestników i 14 jednoczesnych ścieżek to faktycznie impreza jedyna w swoim rodzaju. A jak było w tym roku?
Często dostaje pytania (to chyba typowe dla bloggera) o to z jakich narzędzi korzystam do X, co polecam do Y. Żeby ciągle się nie powtarzać utworzyłem ten spis najczęściej używanych przeze mnie programów, serwisów czy usług.
Zanim przejdziemy do praktycznej części kursu warto wykonać jeszcze jeden drobny krok i zainstalować vue-devtools. To rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, która bardzo ułatwia pracę z Vue.js. W prosty i czytelny sposób pokazuje nam „debug mode” naszej aplikacji i ułatwia pracę na poszczególnych elementach. Instalacja Źródła rozszerzenia wraz z linkiem do Chrome Web Store znajdziesz oczywiście na GitHubie. Przy okazji znajdziesz też tam instrukcję jak przystosować devtoolsy do Firefoksa (nie używam więc ciężko mi powiedzieć czy działa bezproblemowo; gdyby ktoś z tego korzystał proszę o info w komentarzu).
Zanim przejdziemy do praktycznej części kursu warto wykonać jeszcze jeden drobny krok i zainstalować vue-devtools. To rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, która bardzo ułatwia pracę z vue.js. W prosty i czytelny sposób pokazuje nam „debug mode” naszej aplikacji i ułatwia pracę na poszczególnych elementach.
InfraXstructure - to praktyczna konferencja Data Center, Cloud i DevOps tworzona przez inżynierów dla inżynierów. Mocno techniczna, treściwa i stworzona z myślą o specjalistach tych dziedzin. Jeśli zajmujesz się Data Center, Cloudem, DevOps, kontereryzacją, wirtualizacją, DTrace, IasS i chcesz poznać doświadczenia specjalistów zajmujących się tymi zagadnieniami - infraXstructure zostało stworzone właśnie dla Ciebie!
- Czy jesteś krętaczem czy programistą : Kariera programisty- Programiści – rozpuszczone dzieci internetu- Umiejętności i kwalifikacje przydatne w pracy programisty- JAK ZROBIĆ KROK DALEJ JAKO JUNIOR DEVELOPER?- What's New in the Bootstrap 4 Grid
Temat wypychania aplikacji na produkcję jest dosyć szeroki. Mamy sporo możliwości, choćby korzystając z takiego oprogramowania jak chyba najpopularniejsze Capistrano, Mina, czy wspomagając się narzędziami typu Ansible. Ale nie zawsze potrzebujemy strzelać z armaty do muchy. Przy mini projektach przesyłanych na naszego VPSa można to zrobić w banalnie prosty sposób przy wykorzystaniu GITa, którego i tak używamy.
Dokładając swoją cegiełkę do popularności vue.js chciałbym przedstawić poniższy kurs jako wprowadzenie i pierwsze kroki z tym frameworkiem. Kurs przejdzie od totalnych podstaw, poprowadzi za rękę i doprowadzi cię do miejsca w którym wykonasz już proste komponenty i będziesz mógł dalej zgłębiać swoją wiedzę w tym temacie.
Div, span, lista, lista, link, link. Mozolne pisanie HTMLa „z palca”. Znacie to? A gdyby można było automagicznie dużo szybciej? Poznajcie Emmeta.
PHP, DevOps, Front-end
webMASTAH.pl to blog skupiający się na tematach szeroko pojętego webdevu czyli zaczynając od technik backendowych (PHP, Linux, serwery), przez techniki frontendowe (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na internetowym marketingu (pozycjonowanie, optymalizacja, content marketing, growth hacking).