HTML, CSS, JS, PHP, SQL
Na kanale Tech.3amp’a na Vimeo pojawiły się filmy z nagraniami z ostatniego spotkania, w tym z mojej prezentacji. Jeśli ktoś jest ciekawy jak i o czym mówiłem, to zapraszam do oglądania Serdecznie zapraszam też do obejrzenia filmów z pozostałych prezentacji – zwłaszcza ostatnia o testowaniu w JS zrobiła (chyba …
Już jutro, czyli 15 stycznia 2019 o godzinie 18:00 w O4 Coworking (Olivia Business Centre), odbędzie się 51 spotkanie z serii Tech.3camp. Program zapowiada się bardzo ciekawie: 18:00 – 18:30 – Maciej Walczak – „Single source of truth” – czyli zarządzanie stanem aplikacji na przykładzie Vue i Vuex 18:30 – 19:00 …
Fanpage – to brzmi strasznie szumnie, bo fanów póki co nie ma, ale by być w zgodzie z marketingowymi trybami internetu, utworzyłem oficjalny profil dla mojego bloga. Moim głównym założeniem jest rozdzielenie treści publikowanych na blogu i na Facebooku. Blog z założenia ma zawierać moje artykuły i przemyślenia, coś więcej …
2 lata temu… VUE – ta nazwa tkwiła w mojej podświadomości jak drzazga. Niby obca a jednak znajoma. „Wyguglałem” i wyskoczyło mi Vue.js – czyli nowy framework frontendowy. Spojrzałem za okno biura w Sopocie – no tak, wielki napis: Multikino VUE… Już wiem skąd ta nazwa taka znajoma… To było …
Właśnie ogłoszono nowy nabór na studia podyplomowe – Aplikacje i usługi internetowe – prowadzone na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jako że mam możliwość udzielać się w tym projekcie jako jeden z prowadzących część praktyczną (Dokumenty cyfrowe i Zaawansowane programowanie w językach skryptowych), serdecznie zapraszam wszystkich, którzy myślą …
Przeglądarka www jest tym dla internetu czym samochód dla drogi – umożliwia poruszanie się po inforstradzie ? Tak jak samochód, tak i przeglądarka potrzebuje trochę dopieszczenia i tuningu, aby zapewnić maksimum efektywności i bezpieczeństwa. Pomocne tu będą rozszerzenia – w moim przypadku omówię kilka używanych przeze mnie dodatków do Google …
Mniej więcej od 2006 roku pracuję na Makach. Zaczynałem od Maca mini, potem iMac, a potem już różne Macbooki. Przez te wszystkie lata nabrałem przekonania (popartego doświadczeniami), że komputery Apple dużo lepiej nadają się do programowania i tworzenia stron www niż PC. Powodem jest oczywiście architektura, oparta na systemach Unixowych. …
Chcesz zostać front-end developerem? Zastanawiasz się jaką ścieżkę nauki obrać? Co znaczą poszczególne nazwy stanowisk i czym się różni Front-End Web Designer od Front-End Dev. Ops? Koniecznie zajrzyj na stronę https://frontendmasters.com/books/front-end-handbook/2018 i przeczytaj Front-End Developer Handbook 2018.
W dniu wczorajszym miałem okazję uczestniczyć w wydarzeniu pod nazwą CodersDay – czyli spotkaniu organizowanym w Gdańsku przez firmę CodersLab – Szkoła Programowania dla wszystkich zainteresowanych nauką programowania. Zainteresowanie było spore, na event zarejestrowało się ponad 150 osób i chyba większość przyszła, bo sala w Sztuce Wyboru była pełna, a dla …
Programiści często żartują, że gdyby padł StackOverflow to w wielu firmach prace programistyczne stanęłyby w miejscu. Faktem jest, że serwis ten to prawdziwa skarbnica wiedzy i odpowiedzi na pytania nurtujące mniej i bardziej doświadczonych koderów. Na pewno warto by było tą wiedzę jakoś uporządkować i opracować tematycznie w formie wygodnej …
„Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy…” Od czegoś trzeba zacząć, więc czemu by nie od czegoś łatwego ? Dużo się teraz mówi o frontendzie. Co tydzień nowy framework, co pół roku nowa wersja Angulara, kilka konferencji programistycznych w roku. Jak grzyby po deszczu powstają szkoły …