Ruby on Rails, Elixir, iOS
Witam w sto pięćdziesiątym pierwszym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest porównanie B2B kontra etat w IT./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Dorota Andrzejewska, ekspertka rynku pracy specjalizująca się w zakresie rekrutacji w branży IT. Od 12 lat zajmuje się zarządzaniem i rozwojem zespołów rekruterów, konsultantów i reasercherów. W Awareson odpowiada za całość sprzedaży firmy, standardy procesu rekrutacyjnego oraz zarządzanie i rozbudowę zespołu konsultantów. Jest też wykładowcą akademickim na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Motywuje ją praca z ludźmi i wierzy w efekt synergii. Przyznaje się do tego, że niestety opowiada suchary./\r\n/W tym odcinku o B2B kontra etat rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto pięćdziesiątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy są newslettery./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Krzysztof Kołacz – podcaster – Bo czemu nie? oraz autor newslettera „The Menu Bar”. Dziennikarz technologiczny.W tym odcinku o newsletterach rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym dziewiątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest Ruby./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Wojciech Maciejak – programista Ruby od 7 lat. Wcześniej tworzył aplikacje mobile z wykorzystaniem Javy. Obecnie Principal Engineer w Monterail, gdzie zajmuje się programowaniem, rekrutacją, analityką biznesową oraz doradztwem w zakresie architektury. Fascynat serverlessowego podejścia, baz grafowych, GraphQL’a i niestandardowych rozwiązań w Rubym./\r\n/W tym odcinku o języku Ruby rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym ósmym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest service design w IT.Dziś moim gościem jest Stanisław Eysmont – ekspert w obszarze badań, projektowania innowacji i doświadczeń klienta. Od blisko 14 lat tworzy i wdraża produkty oraz usługi cyfrowe dla największych firm w Polsce i na świecie. Na przestrzeni lat współpracował z takimi firmami jak CD Projekt, Deloitte, Ergo Hestia, Axa, mBank, PKO BP czy Pekao SA, gdzie projektował innowacyjne produkty i usługi. Obecnie jest związany z firmą Altimetrik Poland (jako Service Designer), z ramienia której odpowiada za projektowanie cyfrowych rozwiązań dla Citibanku. Prywatnie zapalony podróżnik i biegacz. Uwielbia książki i gotowanie./\r\n/W tym odcinku o service design w IT rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym siódmym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy są wyzwania w rozwoju kariery w IT.Dziś moim gościem jest Paweł Zaraś – CEO Software House DevOpsi. Szczęśliwy mąż i tata. Od ponad 12 lat w świecie IT. Przeszedł całą ścieżkę kariery w tym obszarze od programisty, poprzez pozycje analityka, architekta, team leadera, kierownika IT, aż do założyciela software house’u DevOpsi. Aktualnie zawodowo skupia się na rozwoju spółki DevOpsi. Po pracy wolny czas poświęca rodzinie i samorozwojowi. Nałogowo słucha podcastów. Od urodzenia fan klocków Lego. Współautor książki “E-commerce 2.0” – najważniejszej dzisiaj publikacji dotyczącej e-handlu, która właśnie trafiła na półki../\r\n/W tym odcinku o wyzwaniach w rozwoju kariery w IT rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym szóstym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy są ścieżki kariery na platformie HR-ME./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Piotr Klinke – CTO w HR-ME. Zajmuje się algorytmami dopasowania ścieżek i ofert dla kandydatów, architekturą systemu oraz procesów wytwarzania oprogramowania. Zawodowo od 7 lat związany z algorytmami przetwarzania dźwięku i rozpoznawania mowy. Otwarty na naukę technologii oraz próbowanie nowych sportów wodnych.W tym odcinku o ścieżkach kariery na platformie HR-ME rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym piątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest zarządzanie projektem i firmą IT w obliczu pracy zdalnej./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Piotr Januszko – zaangażowany w IT od 2005 roku. Pracował dla firm o różnej wielkości i z różnych branż skupiając się na zarządzaniu zespołami i projektami, leadershipie oraz programowaniu. Obecnie rozwija szczeciński oddział firmy Unikie. Sam o sobie mówi, że jest ojcem, szefem, podwładnym, rzeźbiarzem, poetą, śpiewakiem, tancerzem, pisarzem, twórcą, odbiorcą./\r\n/W tym odcinku o zarządzaniu projektem i firmą IT w obliczu pracy zdalnej rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym czwartym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest Golang.Dziś moim gościem jest Bartłomiej Klimczak – w IT od 11 lat. Pochodzi ze światka PHPowego. Parę lat temu zmieniłem stack na Go. Bloger, szkoleniowiec, speaker, organizuje lokalny meet-up o Go, Jestem Google Developer Expertem w kategorii Go. Prywatnie dumny mąż i ojciec uroczej córki./\r\n/W tym odcinku o języku Go rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym trzecim odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest pasja informatyki./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Mirosław Zelent – programista freelancer, nauczyciel, współtwórca kanału Pasja informatyki na YouTube, podcaster. Fan filozofii, psychologii, rozwoju i ludzi./\r\n/W tym odcinku o pasji informatyki rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym drugim odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest skills gap czyli sytuacja rynku pracy w IT./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Tomasz Czechowski – Head of Business Development w Codecool – międzynarodowej firmie kształcącej i dostarczającej specjalistów IT. Zarządza działem sprzedaży i jest odpowiedzialny za relacje z Partnerami oraz kształtowanie nowych możliwości biznesowych. Certyfikowany analityk biznesowy i project manager, prywatnie student programu Executive MBA, szczęśliwy partner i ojciec. Pasjonat sztuk walki, wciąż łudzący się, że wróci do formy kolarskiej, którą prezentował jeszcze przed narodzinami pierwszego dziecka, choć może być to trudne bo obecnie spodziewa się kolejnej pociechy 🙂W tym odcinku o sytuacji na rynku pracy w IT rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym pierwszym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest Microsoft Surface dla firm IT./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Rafał Danis – osoba zajmująca się marketingiem produktowym biznesowych rozwiązań Surface dla firm od Microsoft, prywatnie pasjonat technologii, zapalony gracz squash’a i fan gier planszowych oraz kryminałów.W tym odcinku o Microsoft Surface dla firm IT rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto czterdziestym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest programowanie w firmie finansowo-technologicznej./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Krzysztof Raś – wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania oraz dyrektor zarządzający Bitpanda w Polsce. Kieruje i rozwija projekt centrum technologiczno – innowacyjnego Bitpandy w Krakowie, w którym docelowo pracę ma znaleźć 300 specjalistów IT. Jest liderem z wieloletnim doświadczeniem w pracy w sektorze technologicznym, w tym w obszarze oprogramowania. Z sukcesem budował i prowadził działające w skali globalnej zespoły programistyczne. Prelegent i mentor.W tym odcinku o programowaniu we fintechach rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto trzydziestym dziewiątym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy są kierunki rozwoju usług w modelu IaaS./\r\n//\r\n/Dziś moim gościem jest Marcin Szyszkowski, który od 14 lat zajmuje się wdrażaniem produktów zarówno w modelu B2B, jak i B2C w szeroko rozumianej branży telekomunikacyjnej. Prywatnie fotograf, crossfitter i największy fan swojej 3-miesięcznej córki.W tym odcinku o usługach w modelu IaaS rozmawiamy w następujących kontekstach:
Witam w sto trzydziestym ósmym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest software development dla urządzeń typu SMART na przykładzie Amazon Ring. Dziś moim gościem jest Grzegorz Paciorkiewicz – software engineering manager w Amazon Ring w Gdańsku. Ukończył Politechnikę Gdańską na wydziale elektroniki i automatyki. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołami zajmującymi się programowaniem zwinnym. Z Amazonem związany od 2018 roku, swoją karierę w firmie zaczynał jako software development manager. Wcześniej swoje doświadczenie zdobywał m.in. w ThyssenKrupp System Engineering, Intel-u i Grouponie. Wolne chwile spędza na sporcie i wciąganiu w sportowe pasje swoich dzieci. Latem uprawia kitesurfing, a przez cały rok gra w piłkę nożną oraz gry planszowe.W tym odcinku rozmawiamy o: co to są urządzenie typu SMART i gdzie mają swoje zastosowanie? czym jest Amazon Ring? w jakie aspekty Amazon Ring Grzegorz jest zaangażowany? czym się charakteryzuje software development na urządzenia IoT i co go odróżnia od innych gałęzi tworzenia oprogramowania? jakie jest znaczenie security w obszarze urządzeń SMART? jakie rozwiązanie security są wbudowane w Ring? jak testuje się takie oprogramowanie? jak skala tworzonych w Amazon rozwiązań odbija się na satysfakcji z codziennej pracy? jaki jest impact biznesowy rozwiązań w obszarze SMART tworzonych przez polskich inżynierów? czy praca nad software’em urządzeń SMART w tak dużej firmie jak Amazon daje możliwość proponowania własnych rozwiązań? jakie technologie wykorzystuje się do tworzenia oprogramowania na urządzenia SMART? czy praca w tej branży polega bardziej na kreowaniu czy dostosowywaniu istniejących rozwiązań? co przyciągnęło Grzegorza do Amazon? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Grzegorza na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/gpaciorkiewicz/ Amazon.jobs – https://www.amazon.jobs/pl/locations/poland Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/138
Witam w sto trzydziestym siódmym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest Kotlin. Dziś moim gościem jest Marcin Moskała – doświadczony programista, autor książek “Effective Kotlin”, “JavaScript od podstaw” oraz współautor “Android Development with Kotlin”, założyciel Kt. Academy. Programuje od dziecka, występuje na międzynarodowych konferencjach programistycznych, posiada w dorobku liczne publikacje m.in. w magazynie Programista. Pasjonat czytania i pisania książek, uczenia się i filozofii.W tym odcinku o języku Kotlin rozmawiamy w następujących kontekstach: kto i w jakim celu go stworzył? jakie są najpopularniejsze zastosowania języka Kotlin? jak wygląda tooling? co musimy pobrać i zainstalować aby rozpocząć przygodę z Kotlinem? do jakich innych języków można Kotlin porównać? kto obecnie rozwija język i jego ekosystem? jak wygląda community? jakie są obecnie największe braki czy problemy związane z Kotlinem? czy to jest dobry język na start przygody z programowaniem? w jaki sposób i korzystając z jakich materiałów uczyć się Kotlina? w jakich kierunkach ten język i jego ekosystem będzie się rozwijał? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Kotlin – https://kotlinlang.org/ Kt. Academy – https://kt.academy/ Profil Marcina na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/marcin-moskala-6869a864/ Profil Marcina na Twitter – https://twitter.com/marcinmoskala Portfolio Apptension – https://www.behance.net/apptension SOLID.Jobs – https://solid.jobs/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/137