PHP, Python, JavaScript, CSS, HTML, AngularJS, React, jQuery
10 Ciekawych Bibliotek w JavaScript - Linki #2 W tym wpisie przestawię 10 bibliotek, o których ostatnio usłyszałem i które mnie zainteresowały z jakiegoś powodu.
Server WWW w przeglądarce Nie jest to implementacja serwera www całkowicie w JavaScript oraz przeglądarce, ale serwowanie statycznych plików, tworzonych w przeglądarce, tak jakby były zwracane przez prawdziwy serwer, więc można, z przymrużeniem oka, nazwać go serwerem www w przeglądarce.
Rzeczownik przy liczebniku w języku Polskim w JavaScript Do języka JavaScript weszło nowe API, pod przestrzenią nazw Intl , które między innymi dodało obsługę liczb mnogich w różnych językach. Chodzi i odmianę rzeczowników przy odpowiednich licznościach.
Generatory i Iteratory wyższego poziomu Ten wpis został zainspirowany
Co Nowego w Wyrażeniach Regularnych Standard ES2018 czyli ES9 został zatwierdzony. W ramach tej wersji weszło kilka nowy funkcjonalności do wyrażeń regularnych czyli regexów (od angielskiego Regular Expressions).
Co Nowego w Wyrażeniach Regularnych w JavaScript Standard ES2018 czyli ES9 został zatwierdzony. W ramach tej wersji weszło kilka nowy funkcjonalności do wyrażeń regularnych czyli regexów (od angielskiego Regular Expressions). W tym wpisie przedstawie co nowego weszło do wyrażeń regularnych w JavaScript.
Asynchroniczność cz. 4: Funkcja async jako generator Funkcje async oraz słowo kluczowe await są częścią es8 (es2017). Nie są dostępne we wszystkich przeglądarkach, chociaż ich wsparcie jest bardzo duże. Jeśli jesteś zainteresowany w jaki sposób Babel konwertuje async..await , aby przeglądarki, które ich nie obsługują mogły uruchomić ten kod, to ten wpis jest dla Ciebie. Kod ten wygląda jak jeden do jeden dlatego pomyślałem, że warto o tym napisać.
Asynchroniczność cz. 3: Iteratory i Generatory Asynchroniczne W tym wpisie opiszę nową propozycje ECMAScript, która wejdzie do standardu ES2018, której już można używać w przeglądarkach oraz node (wersje przed v10 wymagają opcji --harmony-async-iteration ), jaką jest asynchroniczna pętla for..of za pomocą słowa kluczowego await .
Asynchroniczność cz. 3: Iteratory i Generatory Asynchroniczne W tym wpisie opiszę nową propozycje ECMAScript, która wejdzie do standardu ES2018, której już można używać w przeglądarkach oraz node (wersje przed v10 wymagają opcji --harmony-async-iteration ), jaką jest asynchroniczna pętla for..of za pomocą słowa kluczowego await .
Generatory i Iteratory Pętla for..of to nowy rodzaj pętli. Pętla ta działa tak jak zwykła pętla for..in przy czym elementy w zmiennej to nie indeksy jak w przypadku for..in tylko wartości. Razem z tą pętlą wprowadzono do języka nowy protokół czyli iteratory oraz cukier syntaktyczny czyli generatory.
Asynchroniczność cz. 2: Async/Await Async/Await to dwa nowe słowa kluczowe dodane do języka JavaScript w wersji
Asynchroniczność cz. 1: Obietnice Będzie to pierwszy wpis z serii postów o asynchronicznym kodzie w języku JavaScript. Na początek obiekty typu Promise , czyli obietnice jakieś wartości.
Selektor CSS dla rodzica Specyfikacja CSS3 nie udostępniała żadnej możliwości zaznaczania rodzica, natomiast moduł
Przeciążanie funkcji i metod w JavaScript JavaScript jest językiem dynamicznym, w którym funkcje mogą przyjmować wiele argumentów. Nie ma w nim jednak mechanizmu, który by wywoływał inne funkcje w zależności do liczby argumentów (czyli nie obsługuje przeciążania funkcji). W tym wpisie przedstawię jak prosto można taki mechanizm dodać do języka.
O czym pamiętać tworząc bibliotekę Open Source w JavaScript Jeśli masz zamiar napisać swoją własną bibliotekę Open Source w JavaScript, jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać.