Coroczny festiwal programistów dobiegł końca. Nie dziwcie się używaniu formy „festiwal”. Blisko 1800 uczestników i 14 jednoczesnych ścieżek to faktycznie impreza jedyna w swoim rodzaju. A jak było w tym roku?
Dzisiaj taki dość przyjemny temat na niedzielny wieczór. Mianowicie o tym co lubię robić, kiedy mam chwilę czasu i chęć na poćwiczenie umysłu. Otóż moim ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka a algorytmy to jedna z rzeczy, które najbardziej mnie interesowały na studiach. Niestety w pracy w tym momencie nie wykorzystuję zbytnio tych „algorytmów akademickich”, …
W tym wpisie zajmiemy się stworzeniem interfejsu podczas naszej rozgrywki. Będzie to taki swoisty szkic oparty na wyświetlaniu tekstu w odpowiednim miejscu na ekranie. Do utworzenia tego posłuży nam klasa Viewport, która pozwala na tworzenie widoków w kilku trybach wyświetlania. Początkowymi naszymi założeniami będzie, aby na ekranie w górnym lewym rogu wyświetlały się obecne współrzędne
IntroductionI've informed you I'll be doing Business Logic for Biking Endorphines.To make best of my time I've considered to go with TDD and that's why I'll first implement Tests for Business Logic.This will propably shape all business logic, but I'll have already tests with myself for future …
Ostatnio rozpoczęłam integrację mojej aplikacji z serwisem BoardGameGeek (udostępnia on swoje API). Przygotowałam się, zrobiłam research i zabrałam się do kodowania. Wysłanie requesta to sprawa prosta, teraz pytanie, co zrobić z response? Na początek muszę znaleźć daną grę podając jej nazwę. Wysyłam więc do BGG przykładowe zapytanie: Wszystko pięknie, tylko teraz z odpowiedzi muszę wygrzebać objectid tej gry…
Cześć, Witam Was w kolejnym odcinku mojej serii JuniorSoftDev. Na wstępie chciałem podziękować wszystkim tym, którzy regularnie obserwują i czytają moje wpisy. Dziękuję za miłe słowo i cieszę się, że Wam się podoba ? Trochę podzieliłem się z Wami moimi doświadczeniami, odnośnie tego, czy warto iść na studia, od czego zacząć naukę programowania […]
Cześć, Witam Was w kolejnym wpisie, poświęconym realizacji projektu wieloplatformowej aplikacji „XTravel Alarm” w ramach konkursu Daj się poznać. Dziś będzie nieco krócej, ponieważ tak, jak wspominałem w ubiegłym tygodniu… Na razie chciałem nieco poprawić i zrefactoryzować kod, zanim przystąpię do kolejnych działań. Stało się to za sprawą Bartka (o nim również pisałem w ostatnim […]
Często dostaje pytania (to chyba typowe dla bloggera) o to z jakich narzędzi korzystam do X, co polecam do Y. Żeby ciągle się nie powtarzać utworzyłem ten spis najczęściej używanych przeze mnie programów, serwisów czy usług.
Jednym z podstawowych wyzwań jakie stoją przed data scientistami jest odpowiednia analiza zbiorów danych. Czasami takimi rzeczami zajmują się data analyst, ale jednak dla obu specjalności wiedza o tym jak postępować ze zbiorami danych jest bardzo ważna. Po pierwsze przydaje się wiedza biznesowa na temat danych z jakimi ma się do czynienia, po to by …
Zanim przejdziemy do praktycznej części kursu warto wykonać jeszcze jeden drobny krok i zainstalować vue-devtools. To rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, która bardzo ułatwia pracę z Vue.js. W prosty i czytelny sposób pokazuje nam „debug mode” naszej aplikacji i ułatwia pracę na poszczególnych elementach. Instalacja Źródła rozszerzenia wraz z linkiem do Chrome Web Store znajdziesz oczywiście na GitHubie. Przy okazji znajdziesz też tam instrukcję jak przystosować devtoolsy do Firefoksa (nie używam więc ciężko mi powiedzieć czy działa bezproblemowo; gdyby ktoś z tego korzystał proszę o info w komentarzu).
Miałem ostatnio potrzebę serializacji obiektów do formatu JSON. Nie potrzebowałem rozbudowanych bibliotek, a tym bardziej wprowadzania kolejnych zależności do projektu. Mam nieodparte wrażenie, że w każdym z projektów w których pracuje, jesteśmy krok od Dependency Hell. Na szczęście do prostych zadań, świetnie spisuje się dostarczony w PHP (od wersji 5.4 wraz z modułem JSON) interfejs […]
Zanim przejdziemy do praktycznej części kursu warto wykonać jeszcze jeden drobny krok i zainstalować vue-devtools. To rozszerzenie dla przeglądarki Chrome, która bardzo ułatwia pracę z vue.js. W prosty i czytelny sposób pokazuje nam „debug mode” naszej aplikacji i ułatwia pracę na poszczególnych elementach.
Śniadanie zjedzone, Kawa gotowa – zabieram się do pracy. Na początek coś prostego, czyli utworzenie pliku BoardGame.ts dla nowego modelu BoardGame. Model zawiera pewne opcjonalne właściwości np. BGGId (Id pochodzące z serwisu BoardGameGeek, z którym zamierzam zrobić integrację). Nagle Resharper zgłasza problem: TypeScript 2.0 feature. Current language level is 1.8 I tu się zaczynają schody. Wg VS mam…
Cześć! Dziś krótko o tym jak sprawić, aby kod, który piszesz był coraz bardziej poprawny i czytelny. Tak prawdę mówiąc[...]
Praca zajmuje dużą część naszego dorosłego życia. W tygodniu, jeśli odliczymy czas na sen, jest to połowa dnia, a doliczając dojazdy i codzienne obowiązki – nawet więcej. Zadowolenie z pracy jest więc bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie. Dzisiaj zastanowię się nad satysfakcją z pracy, wypaleniem i sposobami na utrzymanie dobrego samopoczucia. Pozwalaj sobie […]