Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Dostępności (Global Accessibility Awareness Day – GAAD)! W tym roku jest on jubileuszowy, bo już dziesiąty. Od ...
W końcu – kupiłem sobie Stream Deck. Ktoś powie: fanaberia. Ktoś inny może doda: te programisty 15k nie mają już na co kasy wydawać… I…
Ostatnio nasz zespół się powiększył. Naszym nowym „nabytkiem” został Paweł – do tej pory związany z zupełnie inną dziedziną, a mianowicie politologią. Paweł postanowił jednak…
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
Witam w sto szesnastym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest cyfrowa suwerenność Europy. Dziś moim gościem jest Marcin Zmaczyński – Head of Marketing CEE w Aruba Cloud. Doświadczony manager odpowiedzialny za rozwiązanie produktowe, strategie marketingowe oraz sprzedażowe – ich wdrażanie i realizację. Od ponad 15 lat związany z branżą IT. Prywatnie pasjonat nowych technologii mobilnych, cloud computingu, cybersecurity czy technologii blockchain.W tym odcinku o cyfrowej suwerenności Europy rozmawiamy w następujących kontekstach: o badaniu przeprowadzonym przez Aruba Cloud wśród firm w Europie Środkowej na jakim etapie z adopcją chmury jesteśmy w Polsce i rejonie? co przyciąga a co odpycha firmy od transformacji cyfrowej? na ile dla firm z Europy problemem jest to, że większość usług chmurowych jest świadczona przez firmy spoza jej obszaru? czym jest projekt GAIA-X? czy Europa będzie konkurencyjna w porównaniu do firm z USA i Chin jeśli chodzi o usługi chmurowe? czy nowo otwarty Region Warszawa Google Cloud czy zapowiadane działania Microsoft mogą coś zmienić w temacie? jak przekonać firmy by korzystały z rozwiązań firmy europejskich? czy problemem nie będą braki kadrowe wśród inżynierów często pracujących dla konkurencji/ jak Unia Europejska angażuje się w te działania? jak będzie wygladała przyszłość spod znaku chmury z europejską tożsamością? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Marcina na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/mzmaczynski/ Profil Marcina na Twitter – https://twitter.com/m_zmaczynski Aruba Cloud – https://www.arubacloud.pl/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/116
Druga edycja kursu “Kompletna aplikacja w języku Java – od zera do installera” właśnie wystartował! Zapisywać się można na https://java.clockworkjava.pl. Dzięki niej krok po kroku stworzysz pełnoprawną aplikację w języku Java, gotową do użycia przez klienta. Kurs przeprowadza przez proces tworzenia aplikacji desktopowej (JavaFX) od samego zera. Zaczynamy od instalacji podstawowych narzędzi, a kończymy z aplikacją …
Właśnie wjechał pierwszy odcinek z serii o DOM. Seria będzie krótka, kilka odcinków. Temat wydaje się prosty. Na tyle, że na początku w ogóle nie zamierzałem nic o DOMie nagrywać, wydawało mi […]
Witam w sto piętnastym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest zdalna praca, rekrutacja i budowanie zespołów.Dziś moim gościem jest Piotr Zagórowski – specjalista od sieci, zarządzający międzynarodowym zespołem w Cisco. Miłośnik gadżetów i technologii, oraz ich wpływu na człowieka. Osoba zafascynowana ludzką psychologią. Lubi o sobie mówić jaki “people engineer”. Ojciec, mąż, bloger i podcaster. W tym odcinku o pracy zdalnej rozmawiamy w następujących kontekstach: jak zorganizować domowe biuro? jakie rutyny działają do wejścia i wyjścia z pracy z domu? czy work/life balance istnieje i jest potrzebne? czym jest praca synchroniczna i asynchroniczna? jak się komunikować w zespołach zdalnych? jakie są wady i zalety zdalnej rekrutacji? w jaki sposób wdrażać nową osobę pracującą zdalnie w kulturę firmy? jak zorganizować pracę zespołu jako jego menedżer? czy wariant hybrydowy pracy zdalnej działa? z jakich narzędzi do komunikacji i wymiany wiedzy można skorzystać? czy wrócimy do biur gdy to będzie możliwe? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Piotra na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/zagorowski/ Profil Piotra na Twitter – https://twitter.com/PiotrZagorowski Podcast “Tato na Wyspach” – https://tatonawyspach.co/ Portfolio Apptension – https://www.behance.net/apptension SOLID.Jobs – https://solid.jobs/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/115
https://foter.com/f6/photo/33528763244/c4b91122b9/ " data-medium-file="https://i2.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2021/05/books.jpg?fit=300%2C225&ssl=1" data-large-file="https://i2.wp.com/programistanaswoim.pl/wp-content/uploads/2021/05/books.jpg?fit=676%2C507&ssl=1" /> Oto lista książek, które ostatnio przeczytałem. Publikuję z nadzieją, że znajdziesz tu coś co Cię zaciekawi i zainspiruje.
Witam w sto czternastym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest rola technical writera. Dziś moimi gośćmi są:Michał Skowron – przez 8 lat pracował jako Technical Writer, w małych i dużych firmach, zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania. Jest dużym zwolennikiem automatyzacji procesu dostarczania treści. W zeszłym roku został developerem narzędzi do dokumentacji. W codziennej pracy skupia się na tworzeniu i wdrażaniu narzędzi oraz rozwiązań, które pomagają wytwarzać dokumentację techniczną zgodnie z najlepszymi praktykami obowiązującymi w branży rozwoju oprogramowania. Jego ulubionym językiem programowania jest Python. Autor przewodnika “Tech Writer koduje w Pythonie. Przewodnik szybkiego startu.”Paweł Kowaluk – w IT od 2008 roku. Pracował jako architekt informacji, designer, lider projektów, programista i technical writer. Autor książki „Dokumentacja do oprogramowania. Poradnik dla managerów”. W tym odcinku o roli technical writera rozmawiamy w następujących kontekstach: czym zajmuje się technical writer? co wnosi do zespołu? czym jest documentation as a code? w jaki sposób technical writer współpracuje z innymi członkami zespołu? od jak dawna ten zawód istnieje w Polsce? jakie firmy i branże zatrudniają technical writerów? w jaki sposób zostać technical writerem? czy w Polsce istnieją możliwości kształcenia się w tym zawodzie? na ile ważne w tym zawodzie jest posługiwanie się słowem i copywriting? na ile ważne są umiejętności techniczne? z jakich źródeł można tą wiedzę pozyskiwać? z jakich narzędzi korzysta tech writer? jak wygląda rynek pracy dla tej roli? jakie ma możliwości rozwoju kariery? czy to jest dobra furtka do IT? Subskrypcja podcastu: zasubskrybuj w Apple Podcasts , Google Podcasts , Spreaker , Sticher , Spotify , przez RSS , lub Twoją ulubioną aplikację do podcastów na smartphonie (wyszukaj frazę „Porozmawiajmy o IT”) poproszę Cię też o polubienie fanpage na Facebooku Linki: Profil Mateusza na LinkedIn – https://www.linkedin.com/in/mateuszgrzechocinski/ Chmura Krajowa – https://chmurakrajowa.pl/ Google Cloud Region Warszawa – https://chmurakrajowa.pl/RegionGoogleCloud/ Wsparcie: Wesprzyj podcast na platformie Patronite - https://patronite.pl/porozmawiajmyoit/ Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, pisz do mnie śmiało na [email protected] https://porozmawiajmyoit.pl/114
Od dawna chodzi ci po głowie założenie własnego bloga, ale na samą myśl o (najpewniej) Wordpressie dostajesz skrętu kiszek? Na szczęście są gotowe platformy, które zdejmą ci problem z głowy. W tym artykule pokaże ci 3 najpopularniejsze rozwiązania, w tym to które ja wybrałem. Dlaczego gotowy system? Szybkość i wygoda. Szybkość, bo bloga możemy założyć w dosłownie kilkanaście sekund, a wygoda, bo wszystko sprowadza się w zasadzie do kilku klików i publikacji.
Hi, we're Arkency and it's our blog with meaty content.
W tym wpisie chciałbym przedstawić popularną metodę debugowania – Duck Debugging, czyli metodę debugowania gumowej kaczki. Metoda ta wielokrotnie pomogła mi rozwiązać skomplikowane problemy oraz znajdować błędy w istniejącym już kodzie. Metoda gumowej kaczki – Duck Debugging Nazwa metody gumowej kaczki, jak nietrudno się domyślić, pochodzi od gumowej kaczki. Tej samej gumowej kaczki, która jest …
My previous post on read models intended to address something different, but I decided to focus on read model part and leave the other topic for a different one. There’s one thing which I dislike in the implementation. Using primitives to calculate the scores.
Recently I faced interesting challenge in one of our customer’s application. Imagine that you take a test after which you get a personalised reports about your skills level. Existing mechanism for that was time and resource consuming. People had to wait for e-mail delivery with PDF-generated report several hours due to several constraints, which I would prefer not to dive into.