Dlaczego większość projektów pobocznych nigdy nie została dokończona? Kojarzysz tą sytuację w której twój projekt poboczny nigdy nie wyszedł poza fazy planowania? Lub siedzi w repozytorium miesiące lub całe lata z jednym commitem, lub jest ukończony w 80%? Brzmi znajomo? No to dziś pora pogadać na ten temat, i jak sobie poradzić z problemami żeby wydać nasz projekt! :)
Na moim blogu niejednokrotnie poruszam kwestię bliższe jednak Junior Developerom niż tzw. wyjadaczom, którzy zjedli zęby na programowaniu. Tak będzie i tym razem, gdyż na warsztat biorę kolejną książkę poświęconą właśnie adeptom sztuki programowania. Zapraszam zatem do mojej recenzji książki “Junior Developer” autorstwa Mateusza Kupilasa.
Na moim blogu niejednokrotnie poruszam kwestię bliższe jednak Junior Developerom niż tzw. wyjadaczom, którzy zjedli zęby na programowaniu. Tak będzie i tym razem, gdyż na warsztat biorę kolejną książkę poświęconą właśnie adeptom sztuki programowania. Zapraszam zatem do mojej recenzji książki “Junior Developer” autorstwa Mateusza Kupilasa.
AWS na lokalnej maszynie? To możliwe z localstack Super napisany tutorial, który zainteresuje każdego, kto interesuje się tematami dockara, chmury i localstacka. Warto się zapoznać i spróbować przygotować to u siebie. Problemy początkującego developera, czyli jak uczyć się programowania? Jeśli […]
Całkiem nie tak dawno temu miałem przyjemność tworzyć (a raczej współtworzyć) swoje pierwsze rozszerzenie do przeglądarki. Z tego też powodu chciałbym podzielić się w tym wpisie wiedzą, którą zdobyłem w trakcie procesu developmentu. Zasadniczo proces powstawania rozszerzenia do przeglądarki niewiele różni się od procesu tworzenia zwykłej aplikacji webowej. Mamy tu do dyspozycji te same narzędzia …
Od kilku tygodni uczestniczę w praktyce studenckiej w firmie Altar. Wśród wielu narzędzi wspomagających pracę, które naprawdę mi się podobają, jedno spodobało mi się najbardziej. Jest to otwarto-źródłowe oprogramowanie Redmine. Sądzę, że może ono mi naprawdę pomóc 🙂 W tym artykule pokażę wam, jak zainstalować system Redmine na serwerze VPS z systemem operacyjnym …
W pracy od dłuższego czasu korzystam z Visual Studio 2019. Wzbraniałam się przed ściągnięciem najnowszej wersji dobrych kilka tygodni, ale w końcu się przełamałam. Po kolejnych kilku tygodniach użytkowania uważam, że zmiana wyszła na plus 🙂 Interfejs O gustach się niby nie dyskutuje ;p Nowy interfejs jest bardziej przejrzysty i mniej przeładowany. Szybkość Mówiąc ogólnie,…
Ship.it jest dość młodym meetup-em organizowanym w Warszawie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych deweloperów. Nie oznacza to jednak, że osoby początkujące nie znajdą niczego dla siebie. Jest przecież chwila na networking, podczas której można podpytać bardziej zaawansowanych kolegów o rozwiązania różnych problemów 😉 Ship.it to nowy meetup kierowany do średniozaawansowanych i zaawansowanych developerów. Na cyklicznych spotkaniach […]
Korzystając z systemu kontroli wersji Git, zdarza się od czasu do czasu ujrzeć warning o następującej treści „LF will be replaced by CRLF in . The file will have its original line endings in your working directory”. Zmiana znaku lub sekwencji znaków oznaczających zakończenie linii tekstu może spowodować błędną interpretacje …
To, że SVG jest lepsze od fontów z ikonami, jest już raczej dość powszechną wiedzą. Ale jeden problem związany z SVG wydaje się nas prześladować od lat i wci...
Czym jest localstack? Localstack jest aplikacją (albo też zbiorem kilku), która pozwala na symulowanie serwisów AWS na lokalnej maszynie. Oczywiście nie ma wsparcia dla wszystkich serwisów, ale z tymi najpopularniejszymi nie będzie problemu, pełna lista aktualnie wspieranych usług jest poniżej (na dzień 1.06.2019): API Gateway: http://localhost:4567 Kinesis: http://localhost:4568 DynamoDB: http://localhost:4569 DynamoDB Streams: http://localhost:4570 Elasticsearch: http://localhost:4571 […]
W poprzednim wpisie pokazałem trzy podstawowe typy wbudowane w TypeScript. W tym natomiast pokaże jak tworzyć własne. W TypeScript możemy je definiować za pomocą aliasów, interfejsów oraz klas. W tym wpisie zajmiemy się pierwszym sposobem i stworzymy alias typu – czyli zestawy mniej bądź bardziej konkretnych wartości, jakie może zmienna danego typu przyjmować. Składnia dla …
Przedstawiam trzeci odcinek tutoriala GO. Poprzednie znajdziesz pod tym linkiem! Funkcje Deklaracja funkcji zaczyna się od słowa kluczowego „func”, po którym występuje nazwa funkcji. Najczęściej. :) Są wyjątki od tej reguły, ale o tym za chwilę. Funkcja main() jest doskonałym przykładem funkcji, która nie przyjmuje żadnych parametrów oraz nic nie zwraca. Przyjrzyjmy się więc funkcji […]
Witam w czterdziestym odcinku podcastu „Porozmawiajmy o IT”. Tematem dzisiejszej rozmowy jest praca zdalna oraz rekrutacja w IT.Dziś moimi gościem jest Maksymilian Majer, team leader i product manager z 14letnim doświadczeniem w software developmencie. CTO, założyciel startupów i programista. Od ponad 2 lat tworzy firmę ITCraftship, która pomaga startupom w znajdowaniu najlepszych developerów oraz wdrażaniu modelu remote work. Fan zdrowego odżywiania i pracy zdalnej.W tym odcinku o pracy zdalnej i rekrutacji opowiemy w następujących kontekstach: czy praca zdalna jest powszechna w IT? czy strefa czasowa ma w niej znaczenie? czy rekrutacja na stanowiska zdalne różni się od rekrutacji na stacjonarne? jak najlepiej zweryfikować umiejętności techniczne i dopasowanie do zespołu? jak przygotować się do rekrutacji na stanowisko zdalne? czy praca zdalna jest dobra dla juniorów? powiemy o znaczeniu LinkedIn’a wymienimy dobre praktyki pracy zdalnej jak i czy śledzić czas pracując zdalnie? opowiemy o dobrych praktykach budowania zespołów zdalnych czy zespoły hybrydowe się sprawdzają?
Hej! Dziś pogadamy sobie na temat tego jak uczyć się programowania. W dzisiejszych czasach mamy niemal nieograniczony dostęp do wiedzy - dodatkowo w różnej postaci, książki, darmowe kursy w sieci, kursy w postaci video, płatne szkolenia czy też mega drogie bootcampy. Co warto? Czego unikać?